Posty w kategorii: Zdrowie i Uroda

21cze/22
Doradca laktacyjny

Porady laktacyjne w Poznaniu

Poradnictwo laktacyjne dla położnych to usługa, która zapewnia wsparcie i informacje w zakresie karmienia piersią kobietom w ciąży, nowożeńcom lub kobietom, które próbują karmić piersią. Miasto Poznań oferuje tę usługę bezpłatnie we wszystkich swoich poradniach prenatalnych. Położne zapewniają zindywidualizowaną opiekę nad każdą kobietą i doradzają, jak najlepiej karmić dziecko naturalnymi metodami, takimi jak odciąganie i połykanie mleka pełnego, a nie mleka modyfikowanego. Doradcy laktacyjni pomagają również matkom w znalezieniu sposobów na kontynuowanie karmienia piersią nawet po powrocie do pracy lub szkoły.

Czytaj dalej
23sty/22
Porady laktacyjne

Narodziny dziecka

Dla rodziców nie ma wspanialsze rzeczy niż narodziny ich dziecka. Wielu oczekuję tego wydarzenia z wypiekami na twarzy. Zanim jednak dziecko przyjdzie na świat dobrze jest odpowiednio przygotować się do roli rodziców. Bardzo pomocna w tym przygotowaniu jest położna. Najlepiej jest wybrać swoją położną, która poprowadzi młodych rodziców przez ciążę, poród oraz pomoże po porodzie.

Czytaj dalej
24wrz/21
Lekarz Wójcin

Nadchodzi jesień. Sprawdź, gdzie szukać najbliższej przychodni lekarskiej.

Jesień to okres zwiększonej ilości zachorowań. Dlaczego tak się dzieje?

Najczęściej wpływ na to ma zmniejszająca się stopniowo temperatura na dworze, nieodpowiednio dobrany ubiór względem pory roku i warunków panujących na zewnątrz, a także brak witamin w organizmie. W tym okresie zwiększona jest również częstotliwość odwiedzin przychodni lekarskiej.

Czytaj dalej
23gru/20
Pomoc położnej

Wizyty poporodowe położnej

Wizyty położnej po porodzie odbywają się bardzo szybko po pojawieniu się dziecka w domu. Są one bardzo przydatne zwłaszcza dla rodziców, którzy mają pierwsze dziecko, ponieważ tego typu wizyty poporodowe to możliwość rozwiania podstawowych wątpliwości. Kiedy mama wraz z dzieckiem opuszczają szpital, wizyty położnej w domu są nieocenione.

Czytaj dalej