Posty w kategorii: Inne

24maj/24
Zbiorniki na AdBlue do magazynowania środka

Zaawansowane rozwiązania zbiornikowe dla systemów AdBlue: Znaczenie technologii SCR

System AdBlue, kluczowy element technologii SCR (Selective Catalytic Reduction), odgrywa istotną rolę w redukcji emisji szkodliwych tlenków azotu (NOX) w spalinach. Ta płynna mieszanina mocznika i wody jest niezbędna do oczyszczania spalin w nowoczesnych pojazdach i maszynach ciężkich, co przyczynia się do spełniania rygorystycznych norm środowiskowych.

Czytaj dalej
02gru/23

Rewolucyjne w Systemach SCR – Zbiorniki na AdBlue od Firmy Storage Partners

W dobie wzmożonej troski o środowisko, technologie ograniczające emisję spalin zyskują na znaczeniu. W tym kontekście, kluczową rolę odgrywają zbiorniki na AdBlue, niezbędne w systemach SCR (Selective Catalytic Reduction). Firma Storage Partners wyróżnia się na rynku, oferując innowacyjne, duże zbiorniki na AdBlue, dedykowane do magazynowania i dystrybucji tego środka, a także cysterny do jego transportu.

Czytaj dalej
27cze/22
Przydatna kopertownica

Jak dokładnie działa maszyna do kopertowania?

Kopertownica to urządzenie, które składa dokumenty, a następnie pakuje je do kopert. Następnie tak przygotowana koperta jest zaklejana i jest już gotowa do wysyłki. Nawet najsłabsze urządzenia potrafią przygotować w ten sposób 1000 kopert na godzinę, co powoduje, że przy takich czynnościach można zaoszczędzić mnóstwo czasu i zająć się jakimiś innymi czynnościami. Wiadomo, że na kopertownicę potrzeba trochę więcej miejsca w pomieszczeniu.

Czytaj dalej
26maj/22
AdBlue zbiornik

Co zawiera w sobie sprzęt do AdBlue?

Właściciel stacji paliwowe, coraz częściej zastanawia się nad dodatkową dystrybucją wodnego roztworu mocznika, czyli AdBlue. Jest to produkt, który służy do redukcji toksyczności spalin, dzięki czemu jazda samochodem jest bardziej ekologiczna. Jednak dystrybucja tego płynu wymaga pewnej inwestycji. Należy wyposażyć stację w specjalny sprzęt do AdBlue, który zawiera między innymi zbiornik, przepływomierz elektroniczny, pompę, a także pistolet do dystrybucji płynu.

Czytaj dalej
15kwi/21
Zbiorniki AdBlue

Przechowywanie płynu AdBlue na stacjach benzynowych

AdBlue jest cieczą składającą się z 32,5% mocznika i 67,5% ze zdemineralizowanej wody. Naukowa nazwa to AUS 32. Zasada działania układu SCR opiera się na prostej reakcji chemicznej. Roztwór karbamidu dostaje się do układu wydechowego silnika wysokoprężnego. W efekcie szkodliwe dla środowiska tlenki azotu rozkładają się pod wpływem wysokiej temperatury na nieszkodliwą wodę i azot.

Czytaj dalej