Posty w kategorii: Inne

15kw./21
Zbiorniki AdBlue

Przechowywanie płynu AdBlue na stacjach benzynowych

AdBlue jest cieczą składającą się z 32,5% mocznika i 67,5% ze zdemineralizowanej wody. Naukowa nazwa to AUS 32. Zasada działania układu SCR opiera się na prostej reakcji chemicznej. Roztwór karbamidu dostaje się do układu wydechowego silnika wysokoprężnego. W efekcie szkodliwe dla środowiska tlenki azotu rozkładają się pod wpływem wysokiej temperatury na nieszkodliwą wodę i azot.

Czytaj dalej
21paź/20
Kopertownica do biura

Kopertownica: obowiązkowe wyposażenie nowoczesnego sekretariatu

Papierowa korespondencja nie odeszła do lamusa. W niektórych organizacjach papierowych listów powstaje całkiem sporo. Aby mogły one zostać wysłane do adresatów, muszą oczywiście trafić do kopert. Jest to czynność bardzo żmudna i czasochłonna. Od pewnego jednak już czasu na rynku dostępne są maszyny do automatycznego kopertowania różnego rodzaju papierowych przesyłek.

Czytaj dalej
06gru/19
Muzyka harfy na ślub

Ślub z muzyką harfy

Ślub to wydarzenie niezwykłe, które zasługuje na wyjątkową oprawę. Na długo zapada w pamięć państwa młodych, którzy robią wszystko, aby dzień ten nabrał jeszcze większej magii. Planując ślub, niejednokrotnie decydują się na zorganizowanie również oprawy muzycznej. Ciekawym pomysłem, na który decyduje się coraz więcej osób jest harfa na ślub.

Czytaj dalej
19paź/16

Jak działają portale randkowe?

katolicki portal randkowyyW ostatnich latach niczym grzyby po deszczu wyrosły portale randkowe, których celem jest kojarzenie par. Ich popularność wcale nie powinna dziwić, skoro większość czasu spędzamy w sieci, a często pierwszą czynnością po przebudzeniu, nawet w środku nocy, jest sprawdzanie Facebooka, to gdzie, jeśli nie w internecie szukać przyjaznej duszy? Czytaj dalej