Posty w kategorii: Budownictwo i Architektura

01gru/21
Malowanie Poznań

Nie ma to jak remont

Remonty to najczęściej zamawiane usługi, ponieważ każde wnętrze trzeba odnowić co pewien czas. Specjalistyczne firmy na brak pracy nie narzekają. Zajmują się bardzo różnymi działaniami – instalują panele fotowoltaiczne, świadczą usługi elektryczne, oferują malowanie i wykańczanie wnętrz. Żadna praca nie jest dla nich straszna, a dzięki ich działaniom klienci mogą cieszyć się odnowionymi wnętrzami pełnymi blasku. Remont łazienki i kuchni, wymiana kafelków w łazience, cyklinowanie parkietu – takie usługi firma oferuje zawsze i dba o pełne zadowolenie każdego klienta.

Czytaj dalej
20wrz/21
Wykończenia wnętrz Poznań

Usługi remontowe – poddasza w Poznaniu

Dość wielu mieszkańców Poznania traktuje te profesjonalne usługi remontowe jako opcję do zmiany poddasza, bo zmiana takowego w dodatkowe mieszkanko składające się z dwóch niewielkich pokoi i łazienki to ciekawy pomysł. Rzecz jasna wiąże się to z koniecznością wykończenia wnętrza i z usługami elektrycznymi. Na dokładkę trzeba też na poddasze pociągnąć instalację wodną, po to by zasilić i łazienkę i grzejniki. Wszystkie te sprawy są dość ważnymi, bo taka zmiana poddasza w mieszkanie zazwyczaj wiąże się z jego wynajmowaniem za dość dobrą cenę.

Czytaj dalej
19lip/21
Fotowoltaika

Budowa domów w Poznaniu – fotowoltaika

Budowa domów w Poznaniu ostatnio jest też powiązana z instalacjami fotowoltaicznymi. Tego typu instalacje do domów mogą rzecz jasna być takimi prostymi zestawami składającymi się z panelu, regulatora napięcia i z akumulatora żelowego, bo i tego typu zestaw może zapewnić energię niezbędną do oświetlenia domu lub sporego mieszkania. Inne tego typu zestawy mogą być bardziej rozbudowanymi, choć zasada ich działania jest podobna.

Czytaj dalej
23cze/21
Wentylacja w miejscu pracy

Wentylacja w małym szczecińskim warsztacie samochodowy

Jeśli chodzi o wentylację w małym warsztacie samochodowym w Szczecinie, czyli w takim, w którego przypadku pracuje góra pięć osób to dość wielu twierdzi, że wentylacja jest tam opcją zbędną. Stwierdzenie to zmieniły rzecz jasna ostatnie sezony letnie, które były też i tymi wybitnie wycieńczającymi. Mowa u dokładnie o tym, że wtedy w warsztatach samochodowych pojawiły się malutkie wentylatory lub klimatyzatory warte tyle co blisko trzy dni pracy wykształconego mechanika samochodowego. Te opcje właściciele warsztatów wybierają niemal wyłącznie ze względu na samą ich cenę i na to, że tanio można je zastąpić.

Czytaj dalej
17cze/21
Instalacje elektryczne Poznań

Instalacje elektryczne w budynku

Dość wielu z nas doskonale wie o tym, że budowy to także kładzenie instalacji elektrycznych i to od podstaw. Wielu specjalistów preferuje kładzenie instalacji elektrycznej w budynku, który nie ma jeszcze wykończonego wnętrza. Mowa tu o budynku, który ma już dach, elewację i okna. W tego typu budynku kładzenie instalacji elektrycznych i wodnych często jest czynnością najprostszą i to tylko ze względu na to, że w danym budynku nie ma jeszcze tynków i wielu ścianek działowych. W takowym budynku instalację można położyć na bardzo wiele sposobów.

Czytaj dalej
20kw./21
Usługi elektryczne Poznań

Funkcjonalność pomiarów elektrycznych w praktyce

Każda firma świadcząca usługi elektryczne, poza naprawami wykonuje też pomiary elektryczne. Pomiary elektryczne mają szereg istotnych zalet, takich jak łatwość automatyzacji procesu pomiarowego, możliwość przesyłania wskazań przyrządu na duże odległości, możliwość matematycznego przetwarzania wyników pomiarów za pomocą urządzeń elektronicznych itp.

Czytaj dalej
14kw./21
Rekuperacja to oszczędność

Rekuperacja – sposób na odzyskanie pieniędzy

Współczesny montaż systemu klimatyzacji często jest prowadzony wraz z wyposażeniem rekuperację, czyli odzysk ciepła. Rekuperacja pozwala na poważne oszczędności na ogrzewaniu i energii elektrycznej. Koszty można obniżyć, czasami nawet o 1/3, to znaczy, że płacisz ok. 30% mniej niż dotychczas. Istotna jest jakość urządzenia, wydajność oraz szczelność rekuperatora. Bardzo ważny jest też regularny serwis klimatyzacji.

Czytaj dalej