Zbiorniki AdBlue

Przechowywanie płynu AdBlue na stacjach benzynowych

AdBlue jest cieczą składającą się z 32,5% mocznika i 67,5% ze zdemineralizowanej wody. Naukowa nazwa to AUS 32. Zasada działania układu SCR opiera się na prostej reakcji chemicznej. Roztwór karbamidu dostaje się do układu wydechowego silnika wysokoprężnego. W efekcie szkodliwe dla środowiska tlenki azotu rozkładają się pod wpływem wysokiej temperatury na nieszkodliwą wodę i azot.

Na stacjach benzynowych konieczne jest właściwe przechowywanie odczynnika. Do tego służy zbiornik na AdBlue. Producent zbiorników od AdBlue dostarcza je najczęściej w pojemności 3000, a także 4000 i 6000 litrów. Mają one specjalną budowę dwupłaszczową i przede wszystkim służą do przechowywania. Wykonane są z wielowarstwowych laminatów na bazie żywicy poliestrowej lub płyt warstwowych. Mogą również pełnić rolę jako zbiorniki magazynowe z możliwością podłączenia dowolnego autonomicznego dystrybutora paliwa. Takie zbiorniki są wymiarowo zoptymalizowane pod kątem wysp dystrybucyjnych na stacjach paliw.

Storage Partners jako producent zbiorników na AdBlue oferuje zbiorniki z pompami dedykowane dla stacji paliw i firm transportowych – https://storage-partners.com/pl/zbiorniki-kontenery-pojemniki-pompy-adblue

Głosuj
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz