Rekuperacja - odzysk ciepła

Wentylacja z rekuperacją: jakie ma zalety?

Coraz więcej osób szuka możliwości znacznie tańszego ogrzewania domu. Rozwiązaniem, które na pewno warto wziąć pod uwagę, budując nowy dom, jest rekuperacja. Jest to rozwiązanie, które polega na odzysku ciepła z zużytego powietrza zanim zostanie odprowadzone na zewnątrz. Rozwiązanie to jest możliwe tylko w przypadku, gdy inwestorzy zdecydują się na zamontowanie w swoim domu wentylacji mechanicznej.

System rekuperacji to nie tylko możliwość ogrzania napływającego do domu powietrza. Wentylacja mechaniczna, która jest jego integralną częścią działa sprawnie niezależnie od pory roku oraz panującej na zewnątrz pogody. Dzięki temu rozwiązaniu można cieszyć więc zawsze świeżym, czystym, oczyszczonym z kurzu oraz alergenów powietrzem. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza w przypadku dzieci, osób starszych, alergików, a także osób zmagających się z chorobami układu oddechowego, a na przykład z astmą.

Prawdziwymi profesjonalistami w dziedzinie rekuperacji są pracownicy firmy Electro Clim ze Szczecina. Stworzą oni indywidualny i wydajny projekt wentylacji z odzyskiem ciepła do każdego domu.

Głosuj
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz