Wentylacja mechaniczna w domu

Wentylacja grawitacyjna nie zawsze wystarcza

W ogromnej większości budynków działa wentylacja grawitacyjna. Jest to rodzaj wentylacji, w którym cały proces wymiany powietrza odbywa się z wykorzystaniem grawitacji, czyli naturalnych sił działających na powietrze. W wielu wypadkach niezbędne jest jednak aktywne wspomaganie tego systemu.

Wentylacja mechaniczna

Procesy naturalne są w stanie zaoferować nam bardzo dużo. Nie tylko wentylację, ale też w oparciu o nie działają pompy ciepła. Jeśli jednak potrzebujemy dużych ilości energii, takich jakie wykorzystuje chociażby klimatyzacja, nie wystarczy nam sama grawitacja. W miejscach, gdzie wentylacja jest utrudniona lub musi być szczególnie efektywna, absolutną koniecznością jest zastosowanie urządzeń mechanicznych, które będą wprawiały powietrze w dodatkowy ruch. Tego typu mechanizmy powinny być przewidziane już na etapie planowania budowy budynku, ponieważ brak odpowiedniej wentylacji jest jednym z najpoważniejszych problemów, jakie mogą się pojawić w obiekcie oddawanym do użytku.

Jeżeli szukasz firmy, która tworzy dopasowane systemy wentylacji, zapoznaj się z ofertą firmy Klimex z Gorzowa Wielkopolskiego. Istnieje na rynku od lat i posiada szeroką grupę zadowolonych klientów.

Głosuj
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz