Poznańska opera

Teatry z Poznania – historia, spektakle i bilety

Historia teatru w Poznaniu

W Poznaniu funkcjonuje od lat wiele teatrów. Większość z nich ma stałe siedziby, część stacjonuje w różnych częściach miasta. Znajdują się tu klasyczne teatry dramatyczne, jak i teatry tańca, lalek i alternatywne. Historia teatrów w Poznaniu zaczyna się w roku 1804, kiedy powstał tzw. Teatr Miejski, z siedzibą w Arkadii, charakterystycznym budynku przy placu Wolności. Obecnie jego rolę pełni Teatr Wielki, czyli Opera Poznań.

Dlaczego i na co wybrać się do teatru w Poznaniu?

Teatr jest świetnym miejscem do spędzenia wieczoru w towarzystwie kultury i odpoczynku. Spektakl może być bodźcem do ciekawej dyskusji i wniosków. Warto wybrać się tam również z dziećmi, oczywiście uprzednio dobierając odpowiednią sztukę.

Jedne z najlepiej ocenianych i obecnie grane spektakle to: „Porno” – Teatr Nowy, „Skok w bok” – Teatr Capitol, „Czworo do poprawki” – WojArt. Nowości na scenie to między innymi: „Tercet czyli kwartet: Złote przeboje”, „Tak sobie w kosmosie pływam”, czy „Wesele”. Repertuar teatru, który Państwa interesuje, oraz bilety na spektakle można znaleźć na stronach internetowych teatrów.

Głosuj
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz