Ponadczasowe sztuki teatralne

Sztuki teatralne, które nigdy się nie starzeją

Historia teatru zaczęła się w starożytnej Grecji. Przez stulecie formuła teatru ulegała jednak wielu przemianom i metamorfozom. Wciąż jednak teatry dramatyczne należą do miejsc, które są bardzo często odwiedzane przez widzów. Na widowni zasiadają osoby w różnym wieku. Wielu z nich jest naprawdę w bardzo młodym wieku.

W repertuarze teatrów dramatycznych często widnieją sztuki napisane przez autorów nazywanych dzisiaj klasykami. Zawarte w tych dziełach treści nie tracą nic z aktualności, mimo że od ich powstanie upłynęło często wiele dziesięcioleci. Repertuar teatru często składa się z dzieł zarówno polskich, jak i zagranicznych autorów. Do dramatopisarzy, których dzieła wystawiane są wyjątkowo często należy William Szekspir. Teatry chętnie wystawiają „Romeo i Julię”, Hamleta” i „Makbeta”. Wiele aktualnych treści uważni widzowie odnajdą także w „Weselu” Stanisława Wyspiańskiego czy w „Rewizorze” Nikołaja Gogola.

Niezwykle bogatym repertuarem może pochwalić się 100-letni Teatr Wielki z Poznania – https://opera.poznan.pl/pl/repertuar

Głosuj
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz