Szerokie zastosowanie koronek

Koronki bawełniane: dowiedzmy się o nich czegoś więcej

Koronki bawełniane to niezwykle popularny materiał dekoracyjny. Zastosowań koronek jest obecnie bardzo dużo. W sprzedaży dostępne są zarówno koronki bawełniane produkowane ręcznie, jak i te, które wytwarzane są maszynowo. Te pierwsze są oczywiście piękniejsze, ale kosztują więcej niż te drugie.

Mimo tego, że koronki mają naprawdę bardzo długą historię, są nadal chętnie wykorzystywane. Dostępne są koronkowe obrusy, nie brakuje bieżników i serwet. Z koronki wykonuje się ozdobne poszewki na poduszki. Hitem są koronkowe ubrania. Szczupłe kobiety mogą sobie pozwolić na koronkowe sukienki, które są niezwykle eleganckie i pięknie podkreślają figurę.

Koronki bawełniane rozpowszechnione są na całym świecie. W Polsce najbardziej znanym ośrodkiem koronkarstwa jest Koniaków, w którym powstają przepiękne koronki szydełkowe. Ciekawostką jest, że koronkarki z Koniakowa wytwarzają koronkową bieliznę.

Inną formą ozdobnych koronek bawełnianych są dekoracyjne tasiemki, które z łatwością można przyszyć do brzegów obrusa, ubrań lub pościeli. Takie koronki sprzedawane na metry są dostępne w pasmanterii Ornatio Design.

Głosuj
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz