System SCR do oczyszczania spalin

Na co uważać przy napełnianiu zbiornika płynem AdBlue?

Selektywna Redukcja Katalityczna to system oczyszczania spalin, który jest wykorzystywany jednakowo w samochodach ciężarowych jak też osobowych. Jego nieodłączną częściej jest płyn AdBlue. System ten pozwala nam na redukcje tlenku azotu i zamianę go w azot oraz parę wodną.

Samo działanie SCR jest bardzo proste i nie wpływa w żaden sposób na osiągi i właściwości silnika samochodu. To na co musimy zwrócić uwagę czy właściwie napełniane są zbiorniki do AdBlue. Zbiornik do AdBlue nie może być bowiem wypełniony inną substancją niż wspomniany roztwór mocznika. W innym przypadku samochód nie tylko nie da się uruchomić, ale dodatkowo może dojść do uszkodzenia systemu, którego naprawa jest bardzo kosztowna i nieobjęta w takim przypadku żadną gwarancją. Katalizator i system SCR są bardzo wrażliwe na uszkodzenie, gdy stosowany jest produkt inny niż AdBlue. Jeśli zbiornik zostanie na przykład napełniony wodą, to może też dojść do uszkodzenia katalizatora.

Zbiorniki do AdBlue (lub do systemu DEF) są produkowane przez polską firmę Storage Partnes. Posiadają wysoką jakość, a ich konstrukcja spełnia wszelkie wymogi do prawidłowego przechowywania tego środka.

Głosuj
[Wszystkie: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz