Poznań teatr

„Juliusz Cezar” – mniej znane, ale zasługujące na uwagę dzieło Szekspira

Teatr to nie tylko współczesne sztuki. Wielu reżyserów chętnie sięga po znane i cenione dzieła wybitnych twórców. Do tych, którzy nadal są cenieni i chętnie goszczą na deskach teatrów na całym świece zalicza się William Szekspir. Każdy miłośnik teatru kojarzy go przede wszystkim z teatrem elżbietańskim. Jednym z jego dzieł, które nadal jest wystawiane jest „Juliusz Cezar”.

Sztuka ta powstała w roku 1599. Głównym bohaterem wbrew pozorom nie jest wcale tytułowy Juliusz Cezar. Władca starożytnego Rzymu pojawił się zaledwie w trzech scenach. Szekspir skupił się w swojej sztuce na spisku, a następnie zabójstwie Cezara. Nie pominął również następstw, jakie miały te wydarzenia. Co ciekawe, Juliusz Cezar ginie już na samym początku trzeciego aktu. Bohaterem swojej sztuki Szekspir uczynił Brutusa, koncentrując się na jego wewnętrznej walce, w której musiał wybrać przyjaźń, honor bądź dobro ukochanego Rzymu.

Poznański teatr operowy, znany jako Opera Poznań, w każdym miesiącu oferuje swoim widzom interesujące spektakle – https://opera.poznan.pl

Głosuj
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz