Chwosty pasmanteria

Jak wykorzystać chwosty?

Chwosty to niezwykle eleganckie i ładne ozdoby zasłon. Aby jednak pełniły swoją funkcję, to należy o nie przede wszystkim odpowiednio zadbać i dobrze je dobrać.

Chwosty do zasłon, to niezwykle praktyczne rozwiązanie, które pozwala nam skutecznie upiąć materiał. Same chwosty są wykonywane zazwyczaj z grubo plecionego sznura czy taśmy, pęczka nici, kordonka, muliny lub włóczki. Najczęściej są one dodatkowo przyozdobione. Stosuje się tutaj piórka, włosie, a także ozdobne kamienie oraz kryształki. Oryginalne ozdoby do zasłon i firan polecam zwłaszcza do klasycznych wnętrz wyposażonych w antyczne meble. Jednak doskonale się także sprawdzają we wnętrzach wzorujących się na domach śródziemnomorskich. Chwosty można też wykorzystywać do narzut, choćby tych znajdujących się na fotelach. Mogą być też indywidualną ozdobą torebki czy chusty, którą na siebie zakładamy. Możliwości ich wykorzystania jest bardzo wiele.

Jeżeli masz już pomysł do czego wykorzystasz chwosty, pasmanteria dekoracyjna Ornatio Design jest miejscem gdzie kupisz. Znajdziesz tam ich szeroki wybór.

Głosuj
[Wszystkie: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz