Wentylacja z rekuperacją

Jak działa wentylacja z rekuperacją?

W większości domów jednorodzinnych zużyte powietrze na świeże wymieniane jest poprzez wentylację grawitacyjną. Nie jest to optymalne rozwiązanie, jej sprawność zależy bowiem od warunków pogodowych. Rozwiązaniem bardziej nowoczesnym jest wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna. Ten rodzaj wentylacji to właśnie rekuperacja.

Wentylacja nawiewno-wywiewna z rekuperatorem działa sprawnie niezależnie od tego, jakie warunki atmosferyczne panują w danym momencie. Jej największą zaletą jest jednak to, że odzyskuje ona ciepło ze zużytego powietrza zanim zostanie ono usunięte z pomieszczenia i zastąpione świeżym. Świeże powietrze napływające do domu jesienią i zimą jest zimne, wentylacja z rekuperacją ogrzewa je. Korzyścią, które odnoszą osoby, które wybrały ten rodzaj wentylacji są mniejsze rachunki ze ogrzewanie. Obsługiwanie wentylacji nawiewno-wywiewnej z rekuperacją jest bardzo proste. Poradzą sobie z tym wszyscy.

Specjalistycznym projektowaniem i instalacją wentylacji oraz systemu rekuperacji zajmuje się szczecińska firma Electro Clim Polska – https://electro-clim.com.pl/wentylacja/

Głosuj
[Wszystkie: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz