Serwis układu kołowego

Dlaczego prawidłowo ustawiona geometria kół jest taka ważna?

Każdy kierowca powinien pamiętać, że jego obowiązkiem jest utrzymanie auta w odpowiednim stanie technicznym. Ma to znaczenie nie tylko dla komfortu jazdy, ale również bezpieczeństwa. Tym, o czym na pewno trzeba pamiętać jest geometria kół. Prawidłowo ustawiona gwarantuje właściwe zachowanie się pojazdu na drodze.

Niewłaściwie ustawiona geometria kół to niemalże gwarancja tego, że prowadzenie samochodu nie będzie proste i przyjemne. Auto może być bowiem ściągane na jedną ze stron. W przypadku nieprawidłowo ustawionej geometrii kół może pojawić się także zwiększone spalanie. Dla bezpieczeństwa jazdy nie ma to znaczenia, ale na pewno wpływa na koszty związane z podróżą. Typowym problemem, który się pojawia jest także znacznie szybsze zużycie niektórych elementów. Chodzi zwłaszcza o elementy tworzące układ kierowniczy, a także części tworzące zawieszenie.

Ustawienie geometrii kół lepiej powierzyć fachowcom z profesjonalnych warsztatów. Takim warsztatem jest Auto Serwis Loga, serwis Volvo z Poznania – https://serwisvolvo.pl/geometria-kol

Głosuj
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz