Repertuar teatru operowego

Co warto wiedzieć o teatrze?

Teatr nie jedno ma imię. Rodzajów teatru jest obecnie kilka. Poszczególne teatry mogą od siebie bardzo mocno różnić się wystawianymi sztukami. Repertuar teatru w tym samym niemal stopniu zależy od rodzaju teatru, jak i od osoby, która pełni funkcję jego dyrektora artystycznego. Teatry dramatyczne należą do tych, których repertuar wzbudza ogromne zainteresowanie wśród widzów. Z reguły więc przedstawienia odgrywane w teatrach z repertuarem dramatycznym gromadzą komplet widzów.

Dzieła autorów uznanych za klasyków zawierają treści, które nawet w XXI wieku nic nie straciły na aktualności. W wielu polskich teatrach wystawiane są nie tylko sztuki rodzimych autorów. Chętnie też wykorzystywane są sztuki zagranicznych twórców. Reżyserzy teatralni chętnie sięgają po sztuki Williama Szekspira, wykorzystują dzieła Moliera czy pisarzy rosyjskich, na przykład Mikołaja Gogola. Repertuar współczesnych teatrów jest więc bardzo różnorodny.

Teatr Wielki z Poznania jest teatrem operowym. W jego repertuarze głównie znajdują się opery, lecz koncerty, recitale i balet również mają swoje miejsce na afiszach tego teatru – https://opera.poznan.pl/pl/repertuar

Głosuj
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz