Zbiornik AdBlue

Czym jest płyn AdBlue i dlaczego powstał?

AdBlue jest płynem, który oczyszcza spaliny. Przeznaczony jest na niego specjalny zbiornik do AdBlue. Płyn AdBlue miesza się ze spalinami, wywołując reakcję, która oczyszcza je ze szkodliwych tlenków azotu. Zamieniają się one w amoniak i dwutlenek węgla. Płyn ten powstał w celu zmniejszenia emisji spalin i szkodliwych substancji, które zawierają.

Jakie samochody posiadają zbiornik do AdBlue?

Technologię AdBlue wykorzystuje wiele Diesli wyprodukowanych po 2015 roku. Zdecydowana większość samochodów, które spełniają normę Euro 6 jest wyposażonych w technologię wykorzystującą roztwór AdBlue.

Zbiornik do AdBlue najczęściej znajduje się obok wlewu paliwa, ale bywa także, że są umiejscowione w bagażniku lub pod maską. Łatwo go rozpoznać, ponieważ jest zabezpieczany błękitną nakrętką z napisem AdBlue. Płyn można uzupełniać samodzielnie.

Gdzie można kupić AdBlue?

Niektóre stacje oferują możliwość zatankowania Płynu bezpośrednio do zbiornika na AdBlue w podobny sposób jak paliwo. Poza tym ten płyn można kupić na stacjach benzynowych w gotowych pojemnikach. Płyn AdBlue jest także dostępny w sklepach motoryzacyjnych, hipermarketach i sklepach internetowych.

Zdecydowanie więcej informacji o AdBlue i jego funkcji można znaleźć na stronie: https://storage-partners.com/en/what-is-adblue-2

Głosuj
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz