Przedstawienia teatralne w Internecie

Czy teatry rozpoczną streaming sztuk?

Streaming to technologia pozwalająca na wysyłanie na żywo obrazu i dźwięku do Internetu, gdzie w tym samym czasie duża grupa odbiorców może cieszyć się oglądaniem transmitowanego wydarzenia. Jest to coś w rodzaju telewizji w Internecie, którą każdy może dla siebie łatwo zorganizować i nie potrzebuje na to żadnych pozwoleń. Poznańskie teatry zaczęły się niedawno interesować streamingiem.

Stream z teatru

Elementem będącym przedmiotem streamingu są oczywiście sztuki wystawiane na deskach poznańskich teatrów. Z powodu pandemii niemożliwe się stało zapraszanie na widownię widzów, a granie dla pustych krzeseł jest raczej bezcelowe. Jeśli jednak przesyłać na żywo obraz z wydarzenia, staje się to nagle ciekawą alternatywą dla klasycznego przedstawienia. Czy jest to przyszłość teatrów? Zdecydowanie nie, ponieważ taka forma odbioru wydarzenia artystycznego jest mimo wszystko ułomna, ale jest zawsze lepsza niż nic, dzięki czemu widzowie mają alternatywę.

Teatr Wielki im. Moniuszki z Poznania oferuje transmisję swoich przedstawień przez Internet oraz nagrania z minionych spektakli – https://opera.poznan.pl

Głosuj
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz