Rekuperacja

Zalety montażu systemu rekuperacji

Wentylacja mechaniczna jest coraz bardziej popularna w naszym kraju. Ciepłe lata skłaniają do montażu instalacji odświeżającej i chłodzącej powietrze w biurach, a także domach prywatnych. Jednak same klimatyzatory nie zapewnią świeżego powietrza. Dlatego najlepiej połączyć montaż klimatyzacji z rekuperacją.

Czym jest rekuperacja?

Rekuperacja oznacza wentylację mechaniczną wraz z odzyskiem ciepła. Klasyczna wentylacja opiera się na zasysaniu powietrza, które jest odprowadzane przez kominy. Nie pozwala to jednak usunąć wilgoci z domu, poza tym powoduje wychładzanie pomieszczeń. Natomiast rekuperacja opiera się na ruchu powietrza, które jest wytwarzane przez specjalną maszynę — rekuperator. Dzięki niemu możliwa jest kontrola ruchu powietrza, które jest na bieżąco nawiewane oraz usuwane. Ponadto można w ten sposób odzyskiwać ciepło z nagrzanego powietrza, które jest wilgotne i nasycone dwutlenkiem węgla.

Zawsze czyste powietrze

Wszystko to powoduje, że brudne powietrze zostaje zamienione na świeże i czyste, a dodatkowo odzyskiwana jest część nagromadzonego ciepła. Powietrze jest pozbawione alergenów i innych zanieczyszczeń, które mogą mieć wpływ na zdrowie osób cierpiących na schorzenia układu oddechowego. Dzięki rekuperacji można uzyskać czyste powietrze niezależnie od warunków otoczenia, w którym znajduje się pomieszczenie. W Szczecinie montaż wentylacji wraz z rekuperacją można zamówić w wielu sprawdzonych firmach, na przykład Electro Clim. Ciekawą ofertę, dostosowaną do potrzeb każdego domu, można znaleźć na stronie https://electro-clim.com.pl/rekuperacja. Najlepiej zastanowić się na tym już na etapie projektowania domu. Uzyskamy wtedy największe oszczędności.

Głosuj
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz