Wentylacja połączona z rekuperacją

Wentylacja: poznajmy różne jej rodzaje

W każdym domu musi być sprawny system wentylacyjny. Obecnie wyróżnia się kilka rodzajów wentylacji. Poniżej opis kilku wybranych.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła

To wentylacja bazująca na wentylacji mechanicznej. Rozbudowana jest ona jednak o rekuperator. Urządzenia to zapewnia odzysk ciepła z powietrza, które odprowadzane jest z domu. Ten rodzaj wentylacji uważany jest obecnie za najlepszy. Nie jest kosztowny, a jednocześnie nie przyczynia się do pogorszenia kondycji środowiska naturalnego.

Wentylacja mieszająca

Ten rodzaj wentylacji określany jest również mianem wentylacji strumieniowej. W tym przypadku powietrze zanieczyszczone jest mieszane z powietrzem czystym, a następnie usuwane z budynku. Aby jednak mogło to mieć miejsce, niezbędny jest nieustanny dopływ świeżego powietrza. Ten rodzaj wentylacji wymaga więc zastosowania systemu nawiewników powietrza.

Opisane rodzaje wentylacji to oczywiście nie wszystko, na co dzisiaj można się zdecydować. Jeżeli jeszcze nie wiesz, która wentylacja będzie najodpowiedniejsza do twojego domu lub biura, zapytaj o to pracowników firmy Electro Clim ze Szczecina. Oni są prawdziwymi ekspertami w dziedzinie systemów wentylacyjnych oraz rekuperacji.

Głosuj
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz