Sznury pasmanteria

Pasmanteria dekoracyjna – przegląd materiałów

Niewątpliwie na ostateczny wygląd wnętrza ogromny wpływ ma wnęka okienna. Zazwyczaj udekorowana jest firankami i zasłonami. Powinniśmy również pamiętać o tym, że musi być też efektowna i funkcjonalna, jednocześnie dostarczając do pomieszczenia odpowiednią ilość światła. Taki cel możemy w bardzo łatwy sposób osiągnąć – wykorzystując elementy pasmanterii dekoracyjnej. Poniżej przedstawiamy kilka jej elementów. 

Taśmy

Dzięki taśmom firanki będą się odpowiednio układały, a jednocześnie będą idealnie zmarszczone. Użycie taśm wpływa na piękny wygląd całej wnęki okiennej. Przy wyborze taśm ozdobnych pamiętajmy o tym, aby były wykonane z mocnych materiałów jak np. poliester. Dzięki temu uzyskamy fenomenalny efekt dekoracyjny okna. 

Chwosty

Jedną z alternatyw dla tradycyjnych upinaczy i magnesów są chwosty. Przypominają dzwoneczki uplecione z drobnych sznureczków, dzięki czemu są bardzo stylowe. Dostępne są w różnych kolorach. Chwosty idealnie sprawdzą się w klasycznych wnętrzach, awangardowych czy też glamour. Z powodzeniem można ich używać do upinania firan i zasłon.

W Ornatio Design znajdziesz szeroko rozumianą pasmanterię dekoracyjną: chwosty, frędzle, sznury, taśmy ozdobne i koronki bawełniane – to wszystko w atrakcyjnych cenach – https://ornatio-design.pl

Głosuj
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz