Krótko o technologii SCR

Kilka słów o technologii SCR

Wiemy już, że o środowisko naturalne trzeba dbać. Dlatego od pewnego czasu sięgamy po nowoczesne technologie, które pozwalają ograniczyć negatywny wpływ naszej działalności na środowisko. Zalicza się do nich między innymi technologia SCR, czyli technologia selektywnej redukacji katalitycznej. System AdBlue bazuje właśnie na niej. Spróbujemy ją nieco przybliżyć.

Czym jest technologia SCR?

Technologia selektywnej redukcji katalitycznej to rozwiązanie, które pozwala na zredukowanie emisji tlenków azotu. Wszystko za sprawą zastosowania katalizatora. Stawiając na nią, zmniejsza się redukcję emisji tych szkodliwych substancji nawet o 95%. Auta, które są wyposażone w to rozwiązanie spełniają najbardziej rygorystyczne normy w zakresie emisji spalin.

Gdzie stosowana jest technologia SCR?

Rozwiązanie to jest powszechnie stosowane w samochodach ciężarowych i osobowych z silnikami wysokoprężnymi. W efekcie są one zdecydowanie mniej niekorzystne dla środowiska naturalnego.

Płyn AdBlue to kluczowy element systemu SCR, bez niego ani urządzenie ani samochód nie będę pełnić swych funkcji. Ten wodny roztwór mocznika jest dostępny na stacjach benzynowych i jest przechowywany w specjalnych kontenerach do AdBlue. W Polsce produkcją zbiorników i pomp do dystrybucji AdBlue zajmuje się firma Storage Partners.

Głosuj
[Wszystkie: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz