Hostel Wrocław

Hostele i tanie noclegi we Wrocławiu

Nie każdy wie, że Wrocław nazywany jest Wenecją Północy. Nie bez powodu, to urokliwe miasto nad rzeką, a nawet ma własne wyspy! Warto tam przyjechać, by chłonąć jego niesamowitą atmosferę!

Hostele i tanie noclegi w centrum Wrocławia

Szczególnie dobrą informacją jest fakt, że we Wrocławiu możliwe są tanie noclegi w niezłym standardzie w samym centrum tego pięknego miasta! Dzięki sieci „Moon Hostel” i jej ofercie można z łatwością znaleźć niedrogi hostel czy nocleg w pożądanym przedziale czasowym.

To doskonała opcja dla tych, którzy nie lubią przepłacać i chcą się przemieszczać po mieście pieszo – a we Wrocławiu szczególnie warto, pełno w nim charakterystycznych i zachwycających detali oraz zakamarków.

Dlaczego warto odwiedzić Wrocław?

To stare miasto, będące historyczną kolebką śląska, w ciągu wieków zamieszkiwane było zarówno przez Polaków jak i Czechów, Niemców, Austriaków czy Żydów i każdy z tych narodów wpłynął na charakterystyczną i urokliwą architekturę Wrocławia.

Nietypowy, gotycki ratusz z ozdobnym zegarem, neogotycki gmach Muzeum Narodowego (obrośnięty bluszczem), manierystyczne, barokowe, renesansowe i secesyjne kamienice na rynku (i nie tylko!), rokokowy ewangelicki zbór, urocze uliczki i parki. Ze względu na liczne sieci hosteli, możliwość korzystnego cenowo noclegu nawet w samym centrum warto, przynajmniej raz w życiu, zobaczyć tę mozaikę barw i stylów oraz unikalną mieszankę przeszłości z teraźniejszością.

Głosuj
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz