Historia teatru w Poznaniu
Teatr to miejsce mało odwiedzane przez dzisiejszą społeczność – Powodem tego jest dzisiejsza technologia oraz to, że potrafimy zastąpić teatry czymś bardziej wizualnym; jak na przykład kino. W naszej kulturze teatr jest uważany za coś staromodnego, nie na czasie dlatego też nie spotkamy tam za dużo młodych osób; głównie starszych. Dzisiaj chciałem skupić się na teatrach w Poznaniu oraz na ich historii i kulturze, a także powodami dlaczego warto częściej odwiedzać teatry. Teatr Polski w Poznaniu przy ul. 27 Grudnia 8/10 to ewidentnie miejsce, gdzie powinniście się wybrać, ponieważ jest to teatr dramatyczny, który jest lepszy w zrozumieniu oraz dzieje się w nim wiele akcji. Został on wybudowany w 1874 według projektu architekta Karola Schmidt von Schwarza. Drugi teatr o tematyce również dramatycznej to Teatr Nowy w Poznaniu, który został założony w 1956r. jako „Teatr Młodej Generacji”. Otrzymał on nazwę „Teatr Nowy” rok później.
Sprawa powstania opery
Opera to miejsce, w którym nie tylko dzieje się muzyka, ale współdziała też akcja. Najciekawsze jej przykłady w obrzeżu Poznania można znaleźć w Teatrze Wielkim w Poznaniu ul. Fredry 9, który został wybudowany w rok a jego budowa trwała od 1908 roku, a jego historia sięga okupacji niemieckiej.
Informacje o repertuarach
Podsumowując – teatr to miejsce, które może nam przynieść wiele pozytywnych skutków; w postaci bogatszego słownictwa, możemy się wczuć w uczucia bohaterów, oraz zapomnieć o naszych dzisiejszych problemach. Każdej osobie, która nie odwiedza tego miejsca za często poleciłbym się przejść choć raz w miesiącu. Jak chodzi o repertuary, nie są one stałe i mogą bardzo szybko ulec zmianie, oraz mogą być problemy z rezerwacją poleciłbym zapoznać się już dziś z ofertą; nie jest ona bowiem stała a strony najlepiej wszystko obrazują.