Sprawdź geometrię kół

Geometra kół – komfort i bezpieczeństwo jazdy

Trzeba pamiętać, że koła samochodu to jedyny jego element, który będzie miał bezpośredni kontakt z podłożem, dlatego właśnie tak bardzo ważne będzie dbanie o stan ogumienia. To co będzie miało istotne znaczenie to między innymi geometria kół, która niewątpliwie jest nieco lekceważona przez kierowców w naszym kraju. W wielu przypadkach o tym zapominamy a tak naprawdę to element, który wpływa na komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Dlatego odwiedzając serwis samochodowy warto przynajmniej raz w sezonie sprawdzić geometrię kół. Warto o tym pamiętać również dlatego, że odpowiednia geometria kół będzie wpływać na zużycie opon i tor jazdy, jeśli nie zadba się o te ustawienie. Dlatego ten element, mimo że czasami jest lekceważony, warto o nim pamiętać i regularnie o tą kwestię sprawdzać w serwisie samochodowym. W ten sposób zadbamy po prostu lepiej o stan techniczny swojego pojazdu i jego ogumienia.

Jeżeli twój samochód skręca podczas jazdy na wprost i zużywa więcej paliwa, zbadaj geometrię kół twojego samochodu w serwisie Volvo Auto Serwis Loga z Poznania.

Głosuj
[Wszystkie: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz