Montaż klimatyzacji w domu

Czym się różni wentylacja od klimatyzacji?

Bardzo wielu użytkowników nadal myli wentylacje z klimatyzacją. Tymczasem oba te systemy, choć mogą się doskonale uzupełniać, to jednak działają na zupełnie innych zasadach.

Przede wszystkim musimy mieć świadomość, że montaż klimatyzacji nie oznacza, że możemy zdemontować jednocześnie wentylacje. W domu, w którym zamontowane jest mechaniczne wspomaganie wentylacji, należy przerwać działanie pracy wentylatorów na czas, w którym pracuje klimatyzacja. Wiąże się to ze wzrostem kosztów pracy klimatyzatora w przypadku ciągłego napływu gorącego powietrza z zewnątrz w ramach wentylacji. Możemy też zdecydować się na montaż systemu rekuperacji, który pozwala nam mechaniczne odzyskiwanie ciepła, co może spowodować, że wydatki na ogrzewanie naszego domu zmniejszą się nawet o siedemdziesiąt procent.

Sama wentylacja zapewnia nam odpływ powietrza i jego wymianę, ale w żaden sposób nie wpływa na jego jakość.

Jeżeli chcesz zamontować klimatyzację w swoim domu lub system wentylacji w swoim biurze, zgłoś się do Electro-Clim. To szczecińska firma której usługi obejmują montaż klimatyzacji, wentylacji oraz serwis klimatyzacji, gwarancyjny jak i pogwarancyjny.

Głosuj
[Wszystkie: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz