AdBlue i redukcja szkodliwych spalin

AdBlue sposobem na mniejszą ilość tlenków azotu w spalinach

AdBlue to płyn, który ma tylko jedno zadanie do wypełnienia. Ma on zmniejszać ilość tlenków azotu, które znajdują się w spalinach emitowanych przez silniki Diesla. Do oczyszczania spalin z tlenków azotu oczywiście sam płyn AdBlue nie wystarczy. Konieczna jest także technologia SCR. System selektywnej redukcji katalitycznej stosowany jest w nowych modelach samochodów osobowych i ciężarowych, które są napędzane przez silniki wysokoprężne.

AdBlue to handlowa nazwa wodnego roztworu mocznika. Jest to substancja bardzo korozyjna. Na stacjach benzynowych, które sprzedają AdBlue muszą znajdować się zbiorniki wykonane z materiałów odpornych na rdzę. Także jednostkowe opakowania (AdBlue można kupić w sklepie motoryzacyjnym) muszą być wykonane z takiego samego materiału. Do produkcji zbiorników na AdBlue używany jest polietylen. Czystość płynu jest bardzo istotna. Dlatego na żadnym etapie produkcji i dystrybucji AdBlue nie może dojść do jego zanieczyszczenia.

Specjalnością firmy Storage Partners jest produkcja wysokiej jakości zbiorników do AdBlue przeznaczonych do dystrybucji i transportu tego środka – https://storage-partners.com/en/what-is-adblue-2

Głosuj
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz