Zbiorniki do AdBlue

AdBlue i SCR – jak działają systemy redukcji emisji w pojazdach?

AdBlue (również znane jako DEF) to wodny roztwór mocznika o wysokiej czystości, który jest stosowany w pojazdach spalinowych z systemem redukcji emisji, w celu zmniejszenia emisji tlenków azotu do atmosfery. Sprzęt DEF do oczyszczania spalin składa się ze zbiorników do AdBlue i aparatury dostarczającej tę substancję do systemu wydechowego samochodu. Wymaga zastosowania specjalnego katalizatora oraz systemu wtrysku AdBlue.

Jak działa system redukcji emisji?

AdBlue jest wtryskiwany do układu wydechowego, gdzie w reakcji z gazami spalinowymi przekształca szkodliwe tlenki azotu na bezpieczniejsze produkty, takie jak azot i wodę. System technologii SCR jest stosowany w ciężarówkach, autobusach, maszynach rolniczych, a także w nowych samochodach osobowych z silnikami wysokoprężnymi.

Czy do przechowywania AdBlue potrzebny jest specjalny zbiornik?

AdBlue ma za zadanie czyścić i neutralizować spaliny, dlatego sam nie może stanowić zagrożenia dla pojazdu ani środowiska naturalnego.

Zbiornik oraz cały sprzęt do wydawania AdBlue (rury, złącza, zawory, uszczelki, węże itp.) muszą być wykonane z materiałów dopuszczonych do kontaktu z tym płynem – nie mogą ulegać korozji. Specjalne zbiorniki do przechowywania AdBlue można kupić we firmach specjalizujących się w sprzedaży osprzętu paliwowego. Na przykład w Storage Partners – https://storage-partners.com/pl/zbiorniki-kontenery-pojemniki-pompy-adblue.

Głosuj
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz