Opera i teatr – czego można oczekiwać?

Nie ulega wątpliwości, że opera czy teatr to miejsca, gdzie mamy do czynienia z szeroko rozumianą kulturą wysoką. Niemniej jednak repertuar teatru nie do wszystkich (jeśli można tak powiedzieć) przemawia. Dlaczego tak się dzieje?

Nie wszystko jest dla wszystkich

Można zetknąć się ze stwierdzeniem, zgodnie z którym teatr jest drogi, nudny i w ogóle jest to coś, co najlepiej pasuje dla tzw. sztywniaków. Oczywiście są to po prostu mity. Mity, które wynikają z tego, że lubimy komfort i to, co jest dostępne na wyciągnięcie ręki. Teatr to nie jest miejsce na popcorn, napoje czy włączony telefon, ale nie oznacza to tego, że wszędzie obowiązują takie same zasady. W teatrach nie obowiązuje dress code. Po prostu trzeba ubrać się adekwatnie do okoliczności.

Dlatego też nie tylko repertuar teatru ma znaczenie. Liczy się również szeroko rozumiana edukacja dotycząca kultury wysokiej. Dla poszukujących konkretów, najlepszym rozwiązaniem jest jak najszybsze zapoznanie się z ofertą poznańskiego Teatru Wielkiego im. Moniuszki – https://opera.poznan.pl.

Głosuj
[Wszystkie: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz