Wentylacja w miejscu pracy

Wentylacja w małym szczecińskim warsztacie samochodowy

Jeśli chodzi o wentylację w małym warsztacie samochodowym w Szczecinie, czyli w takim, w którego przypadku pracuje góra pięć osób to dość wielu twierdzi, że wentylacja jest tam opcją zbędną. Stwierdzenie to zmieniły rzecz jasna ostatnie sezony letnie, które były też i tymi wybitnie wycieńczającymi. Mowa u dokładnie o tym, że wtedy w warsztatach samochodowych pojawiły się malutkie wentylatory lub klimatyzatory warte tyle co blisko trzy dni pracy wykształconego mechanika samochodowego. Te opcje właściciele warsztatów wybierają niemal wyłącznie ze względu na samą ich cenę i na to, że tanio można je zastąpić.

Problem stanowi wydajność tych urządzeń, czyli to, że zazwyczaj działają słabo i potrzeba jednego wentylatora przy każdym stanowisku pracy lub nawet dwóch. W tej sytuacji można inwestować w kolejne tanie sprzęty tego rodzaju lub postawić na wentylację zaliczaną do tych dużych i masywnych, który zapewni te optymalne warunki pracy kilku pracownikom. Inwestycja taka jest znaczną, ale rozwiąże problem i to na wiele lat.

W zakresie wentylacji pracownicy firma Electro Clim są prawdziwymi ekspertami i są w stanie doradzić w doborze najlepszych urządzeń do każdego rodzaju budynku – https://electro-clim.com.pl/wentylacja

Głosuj
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz